Mesagerii Antidrog
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor

4 participan?i

In jos

Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor Empty Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor

Mesaj  Sabina Huzum Lun Mar 31, 2008 9:13 pm

Ultima aparitie in domeniu ii apartine Dr. Ross Campbell si ne ajuta sa intelegem realitatea fenomenului inca de la varste mici. Dr. Campbell are o vasta experienta in functia de consilier familial si este deja la a sasea carte despre modalitatile prin care relatia parinte-copil poate fi imbunatatita.Cartea se adreseaza parintilor, copiilor si tuturor care iau contact in vre`un fel cu copii.
Dr. Ross Campbell : "În această carte discut despre o abordare eficientă prin intermediul unui diagnostic dual , care urmărește toate motivele abuzului de droguri. Această abordare privește, de asemenea, obiceiul copilului de a lua droguri ca pe o problemă a familiei.Am explicat o serie de motive pentru care copiii, chiar și copiii din cele mai bune familii, ajung să aibă de-a face cu drogurile. Am explicat, de asemenea, cum poate fi prevenit acest fapt."
Sabina Huzum
Sabina Huzum
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 33
Localizare : Braila
Puncte : 17748
Data de inscriere : 27/02/2008

http://www.mesagerii-antidrog.forumgratuit.ro

Sus In jos

Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor Empty Re: Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor

Mesaj  Dobre Alina Elena Sam Apr 05, 2008 10:00 pm

Am citit si eu o carte despre efectele drogurilor.Se numea 'Vacanta lui Rachel' de Marian Keys (sper ca am scris corect) si acolo era descrisa viata undei femei de 27 de ani care a consumat droguri.este foarte interesanta desi are si pasaje plictisitoare....si totul e bine pentru ca in final totul s-a terminat cu bine.
Dupa ce s-a despartit de prietenul ei din cauza drogurilor, aceasta va reincepe relatia si vor ramane impreuna I love you

ps: are 600 si ceva de pagini
Dobre Alina Elena
Dobre Alina Elena
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 31
Puncte : 17644
Data de inscriere : 02/04/2008

Sus In jos

Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor Empty Re: Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor

Mesaj  Mihai Mioara Vin Apr 11, 2008 3:14 pm

Cartile sunt intradevar o buna sursa de informare si imaginatie, dar si aici trebui sa gandim inainte sa reproducem ceea ce citim.

Am citit o carte f frumoasa, 'Intre zi si noapte' (scuze, nu mai retin autoarea) despre o tanara de 20si ceva de ani care a murit din cauza morfinei. Partea si mai tragica este faptul ca o alta tanara, prietena ei, era cea care umbla dupa drog prin toate farmaciile. Deci drogurile nu ne strica viata numai noua, ci si celor din jur.
Mihai Mioara
Mihai Mioara
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 31
Localizare : braila
Puncte : 17649
Data de inscriere : 31/03/2008

Sus In jos

Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor Empty Re: Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor

Mesaj  tanase iuliana-florentina Joi Mar 26, 2009 10:19 pm

eu n-am citit cartea pe despre care vorbiti voi,dar am citit "agonia fericirii" de violeta craiu. aici este prezentata povestea unei tinere care incearca sa afle ce a determinat-o sa se apuce de droguri,sa afle ce simtea in acele momente.este o carte foarte frumos lucrata,cu incursiuni in trecut, in care se exprima emotii foarte puternice. sincer,desi nu m-am drogat vreodata in niciun fel, am ramas uimita de cat de mult ma puteam identifica cu personajul principal,cat de mult se aseamna trairile noastre....
tanase iuliana-florentina
tanase iuliana-florentina
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 31
Localizare : cazasu
Puncte : 16888
Data de inscriere : 11/12/2008

Sus In jos

Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor Empty Re: Promovarea efectelor drogurilor prin intermediul cartilor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum