Mesagerii Antidrog
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Sunt considerate drogurile "la moda"?

4 participan?i

In jos

Sunt considerate drogurile "la moda"? Empty Sunt considerate drogurile "la moda"?

Mesaj  Tanasescu Alina Valentina Lun Iul 28, 2008 7:11 pm

De ce credeti ca in grupuri se fumeaza, ca o metoda de a arata cine e mai "tare" sau mai "smecher"? De ce oamenii,dupa ce afla la ce pericol de expun, prefera sa consume acele substante in continuare in loc sa ceara ajutor unei clinici specializate? De ce consumatorii incearca sa convinga si pe alte persoane sa consume droguri ? Neutral
Tanasescu Alina Valentina
Tanasescu Alina Valentina
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 33
Puncte : 17747
Data de inscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Sunt considerate drogurile "la moda"? Empty Re: Sunt considerate drogurile "la moda"?

Mesaj  Pavel Loredana Lun Iul 28, 2008 7:18 pm

poi... da Laughing din pacate cam sunt considerate la moda de majoritatea adolescentilor.. dar, sincer, nu mi se pare chiar atat de "cool" sa te omori practic Rolling Eyes .. asa ca eu una prefer sa raman in urma cu "moda" asta Very Happy
Pavel Loredana
Pavel Loredana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 32
Puncte : 17314
Data de inscriere : 24/07/2008

Sus In jos

Sunt considerate drogurile "la moda"? Empty App de cei care nu cer ajutor

Mesaj  Dobre Alina Elena Dum Aug 24, 2008 9:06 pm

Am cunoscut pe internet un baiat de 20 de ani care bea si fuma.
Si vroia foarte mult sa reduca cantitatea de alcool si atunci i-am zis sa isi cumpere altceva in loc de bautura, ceva constructiv...orice care ii poate folosi. Si mi-a zis ca nu rezista. Apoi m-am chinuit foarte mult sa il aduc la agentie sa vorbeasca cu doamna Olga si intr-un final a fost de acord. Peste cateva zile, cred k sub influenta alcoolului, imi spune sa fac ceva cu antidrogul meu ca el nu are nevoie. (Mentionez ca nu am scris exact cuvintele pe care mi le-a zis pentru ca erau prea vulgare) si de atunci nu l-am mai vazut niciodata on. Ori ca ma evita pe mine, ori ca nu mai intra pe Messenger,nu stiu..


~Important e ca oamenii sunt prea mandri si prea orgoliosi ca sa ceara ajutorul~
Dobre Alina Elena
Dobre Alina Elena
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 31
Puncte : 17641
Data de inscriere : 02/04/2008

Sus In jos

Sunt considerate drogurile "la moda"? Empty daca sunt drogurile o moda?

Mesaj  draganElena Joi Dec 11, 2008 6:33 pm

Mi se pare o tampenie sa afirmi ca "drogurile sunt o moda" si numai cine consuma poate sa zica... Dar din pacate... trendul , moda o stabilesc "vedetele" si in ziua de azi ... cred ca mai distantate de viata normala sunt ele, adica in ultimii ani au tot aparut pe la stiri si prin ziarele de scandal "celebritati" ce se aflau sub influenta alcoolului sau a drogurilor. nustiu cat la suta este un trend sa consumi droguri dar aceasta MODA VA TRECE SI EFECTELE RAMAN PROBABIL PT TOATA VIATA. Asa ca mai bine nu va apucati!!!!

draganElena
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 2
Puncte : 16881
Data de inscriere : 11/12/2008

Sus In jos

Sunt considerate drogurile "la moda"? Empty Re: Sunt considerate drogurile "la moda"?

Mesaj  Tanasescu Alina Valentina Dum Apr 05, 2009 5:43 pm

Fiecare are punctul lui de vedere si acesta se respecta fie ca esti sau nu de acord cu el. Poti sa crezi ca e "o tampenie" dar nu spui asta pentru ca respecti si celelalte puncte de vedere. Plus de asta sunt mult prea multi factori implicati si mult prea multe variabile pentru ca un elev sa-si dea seama cu exactitate daca un drog poate fi considerat de un consumator "la moda". Atata timp cat nu esti in pielea lor nu poti sti cum gandesc [ mai ales daca iei in considerare faptul ca unele afecteaza si creierul ]
Tanasescu Alina Valentina
Tanasescu Alina Valentina
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 33
Puncte : 17747
Data de inscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Sunt considerate drogurile "la moda"? Empty Re: Sunt considerate drogurile "la moda"?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum