Mesagerii Antidrog
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cartea preferata ?

+3
Mihai Mioara
Dobre Alina Elena
Eduard Stefan
7 participan?i

In jos

Va face plăcere să citiți ?

Cartea preferata ? Vote_lcap33%Cartea preferata ? Vote_rcap 33% 
[ 4 ]
Cartea preferata ? Vote_lcap42%Cartea preferata ? Vote_rcap 42% 
[ 5 ]
Cartea preferata ? Vote_lcap25%Cartea preferata ? Vote_rcap 25% 
[ 3 ]
Cartea preferata ? Vote_lcap0%Cartea preferata ? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Total voturi : 12
 
 

Cartea preferata ? Empty Cartea preferata ?

Mesaj  Eduard Stefan Sam Apr 26, 2008 6:55 am

Dacă mai citiți What a Face, aș vrea să vă întreb ce carte vi s-a părut cea mai bună,dintre cele pe care le-ați citit?
Eu in general nu prea cititesc Sad dar din câte cărți am citit cel mai mult mi-a placut Aristotel - Metafizică
Eduard Stefan
Eduard Stefan
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 33
Localizare : Braila
Puncte : 17778
Data de inscriere : 26/02/2008

http://www.cera-art.ro

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Dobre Alina Elena Joi Mai 08, 2008 6:00 pm

Hmm...pai sunt foarte multe carti frumoase si chiar pot sa spun ca internetul e opusul lor, fiindca devii dependent si uiti ca mai trebuie sa si citesti.
Depinde acum de fiecare ce fel de carti ii plac.
Unii prefera s.f mie mi-a placut "Omul Invizibil", fetele de obicei prefera cartile de iubire ca "Love Story",'Nunta in cer','Invitatie la vals',"Maitreyi".
Mie de ex mi-au placut aproape toate cartile pe care le-am citit...Mi-a placut foarte mult Dracula de Bram Stoker si sunt total impotriva Harry Potter...Nu stiu...mi se pare ca autoarea atragea prin supranatural, dar calitatea operei nu era cine stie ce.
Alta carte foarte interesanta e ''Palatul Lunii'' de Paul Auster. Am recomandat-o mai departe si mi-a fost recomandata si mie.Merita citita!! E vorba despre destinul unui om care are stransa legatura si luna si despre cum ajunge sa ramana singur pe lume in timp ce isi regaseste o parte din rude care mor pe rand.

Paulo Coelo este iar un autor care merita citit...si se citeste repede Razz : "Alchimistul","La raul Piedra am sezut si am plans",''Veronica se hotaraste sa moara'',"Domnisoara Prym si apele diavolului" s.a.m.d.
Ca poezii il prefer pe Marin Sorescu pentru ca stie sa faca loc satirei il cuvintele sale...

Si mai sunt inca multe de zis... study
Sper ca nu v-ati plictisit citind Razz
Dobre Alina Elena
Dobre Alina Elena
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 31
Puncte : 17674
Data de inscriere : 02/04/2008

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Mihai Mioara Vin Mai 09, 2008 3:10 pm

era ''diavolul si domnisoara prym'' cole...aia q apele diavolului e izabel a lu eliade;)

kt despre harry potter...te contrazic. ai citit macar sa vezi despre ce e vb?
asa credeam si eu inainte sa citesc. totusi, cu toata ca are o puternica inradacinare in fictiv, cartea e captivanta prind detaliile prezentate. mai ales pentru ca sunt prezentate vietile personajelor intrun mod foarte complex si asisti la dezvoltarea lor. oricum, e draguta Smile

eu ce sa mai zic...adaug la lista pe care ai facuto putin bacovia, niste cartarescu o 'crima si pedeapsa' si poate un shakespeare:)
Mihai Mioara
Mihai Mioara
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 5
Varsta : 31
Localizare : braila
Puncte : 17679
Data de inscriere : 31/03/2008

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Dobre Alina Elena Vin Mai 09, 2008 7:10 pm

asa e lol!
de la prea multe carti citite incep sa le incurc Embarassed

ma scuzati Embarassed pale
Dobre Alina Elena
Dobre Alina Elena
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 19
Varsta : 31
Puncte : 17674
Data de inscriere : 02/04/2008

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Pavel Loredana Sam Iul 26, 2008 10:55 am

daca tot ziceai de "Maitreyi" sa nu uiti sa citesti si raspunsul acesteia "Dragostea nu moare" de Maitreyi Devi. E super cartea si o recomand cu cea mai mare placere.. da' ce e naspa e ca tre' sa o comanzi pe net ca se gaseste cam greu pe la librarii.

In rest cum ai zis si tu Alina, si "Nunta in cer" e super si o alta carte care mi s-a parut destul de interesanta... da' e cam veche faza deja Laughing e "Codul lui DaVinci" ... mie mi se pare interesanta Very Happy
Pavel Loredana
Pavel Loredana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 32
Puncte : 17347
Data de inscriere : 24/07/2008

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Tanasescu Alina Valentina Lun Iul 28, 2008 6:53 pm

hm:-?..cartea mea preferata..:-?


ei bine nu e numai una Very Happy
in primul rand mi s-a parut interesant raspunsul dat de Maitreyi Devy, deci printre cartile mele preferate se numara si "Dragostea nu moare" ( e placut sa vezi si celalalt punct de vedere , nu doar al lu Eliade)
alte carti interesante : "Love story"-Erich Segal ; orice de Paulo Coleho ; si cartile din colectia "de rasul lumii" ( ele ilustreaza cam cata prostie poate incapea untr-un singur individ lol! )


Ultima editare efectuata de catre Tanasescu Alina Valentina in Lun Mar 23, 2009 8:40 pm, editata de 1 ori
Tanasescu Alina Valentina
Tanasescu Alina Valentina
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 33
Puncte : 17780
Data de inscriere : 03/03/2008

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Moisoiu Mihai Dum Mar 22, 2009 8:56 pm

Cartea mea preferata este un roman de dragoste "Invitatie la Vals"....dar mai am si altele cum ar fi Very Happy : "Love Story", "Nunta in cer".
Moisoiu Mihai
Moisoiu Mihai
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 5
Puncte : 16617
Data de inscriere : 22/03/2009

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Pavel Loredana Dum Mar 22, 2009 9:09 pm

O alta carte absolut minunata, dar pe care din pacate nu am timp acum s-o termin este "Anna Karenina" de Lev Tolstoi.
V-o recomand tuturor cu cea mai mare placere I love you
Pavel Loredana
Pavel Loredana
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 16
Varsta : 32
Puncte : 17347
Data de inscriere : 24/07/2008

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Retscher Alessandra Joi Mar 26, 2009 8:02 pm

nu de mult am auzit ca sunt foarte bine realizate cartile de la editura cocktail humanitas.. stiti bine ca a fost un fel de mic "targ" la biblioteca de langa liceu si am cumparat doua.. va recomand "zodia indragostitilor" - giulia carcasi ,in ciuda titlului nu are legatura cu astrologia Very Happy e vorba despre 2 tineri care se indragostesc shi trec prin multe incercari.. o carte reala nu neaparat un basm Wink
acum citesc "pe urmele lui alice"- clare naylor ..e amuzanta:)) si incercarea ei de a slabi si felul in care este privita in societate face sa atraga atentia unui domn din inalta societate;)
Retscher Alessandra
Retscher Alessandra
Voluntar grad 0
Voluntar grad 0

Numarul mesajelor : 3
Varsta : 30
Localizare : Braila
Puncte : 16611
Data de inscriere : 23/03/2009

Sus In jos

Cartea preferata ? Empty Re: Cartea preferata ?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum